Jak biegać szybciej?

Lekcja 4 - technika biegania - popraw swój ruch!

Jak dzięki prostemu ćwiczeniu poprawić technikę swojego biegu? I jak zacząć biegać szybciej?


Najczęściej zastanawiasz się:Regularnie otrzymuje pytania od moich zawodników o to, jak powinna wyglądać poprawna technika biegu. Dlatego dzisiaj opowiem o bardzo pomocnym, ćwiczeniu, który może pomóc w podniesieniu ekonomii biegu i na pewno pomóc ograniczyć kontuzje. Jak wiesz bieg długodystansowy to przede wszystkim efektywność i ekonomia i ciałgy ruch. Trzeba też pamiętać że jest to sport inwazyjny na mięsnie, kości stawy więc trzeba robić do dobrze.
Najważniejsza wiedza biegowa którą musisz posiąść

Poprawna technika na podbiegi i zbiegi – tipy i triki jak biegać szybciej i mocniej z dobrą techniką

Dużo osób marzy o starcie i biegu w górach. Cześć z Was już startuje więc chciałem Wam pokazać w dzisiejszym wideo prawidłową technikę podbiegania i zbiegania. Jest to pytanie które często pojawia się wśród moich zawodników

Prawidłowa technika pracy rąk w bieganiu. Porady biegowe techniki biegania – biegaj szybciej!

Niezależnie na jakich dystansach biegasz i startujesz dziś pokażę Ci jeden tip odnośnie pracy rękami któ®y poprawi Twóją technikę biegu i ogólną efektywność. Jak pewnie wiesz praca rąk i ich rytm jest ściśle powiązany z pracą nóg. Szybkość ruchów waszych rąk ma bezpośrednie przełożenie na kadencję z którą biegnięcie. Pierwsza najważniejsza rzecz jest taka że chcemy biec z wysoką kadencją. Wielu biegaczy ma bardzo zróżnicowną technikę biegu. Inaczej biegają maratończycy i inaczej biegają szybkościowcy z bieżni.