Na czym polega skuteczne trenowanie biegania - opieka trenerska biegania?

Jak jako Amator możesz poprawić dotychczasowe wyniki w bieganiu lub zadebiutować z sukcesem na wymarzonym dystansie?

Moja unikalne metody pomogą Ci ukończyć wyścigi od kilku do kilkudziesięciu minut szybciej na dystansach od 3km do ultra

Drogi Biegaczu czy jesteś gotowy zdobyć uczciwie i bez dopingu przewagę nad swoimi słabościami, kolegami i konkurencją…?

 • Aby zbudować wysoką formę i wzbić się ponad swoje obecne bariery, bez zatracenia się nadmiernie w samym bieganiu i braku czasu w swoim życiu prywatnym
 • A przy okazji zależy Ci na tym, aby od razu zwiększyć szybkość na wszystkich dystansach, trenując tyle samo co teraz lub nawet mniej
 • Wyznaczyć sobie nieosiągalny dotąd cel i zrealizować go ponad swoje granice?
 • Zmienić swoje życie na tyle ile możesz oraz realizować plan treningowy dopasowany do Twojej aktualnej formy i poziomu wytrenowania.
 • Mieć cały czas kontakt ze mną, żeby zrealizować swój cel ponad miarę – pomogę Ci rozwiązać brak czasu, brak motywacji i każdy inny brak, który kłębi się wokół Ciebie.
Jesteś we właściwym miejscu, a moje spojrzenie na Twoje amatorskie trenowanie zmieni Twoje postrzeganie na temat trenowania biegania. Od 10-lat poprawiam wyniki amatorów triathlonu, biegania i kolarstwa…

Coraz trudniej przebić swoje najlepsze dotychczasowe wyniki jeśli ciągle robisz to samo w tym samym tempie!

Możesz od razu zacząć poprawiać swoje wyniki
 • Miałeś kiedyś porządną strukturę swoich treningi lub pracowacowałeś według konkretnych intensywności żeby polepszyć swoje wyniki?
 • Wykonujesz treningi raz mocniej a raz lżej i czujesz, że trening się przysłowiowo nie zwraca? Moc, siła biegowa i szybkość rosną?
 • Czy wykonywałeś treningi czasem poświęcając na nie raz więcej, a raz mniej czasu, ale nie przynosiło to wymiernych wyników?
 • Robisz to dla siebie i pewnie nigdy nie trenowałeś z trenerem, ale czy robiąc trochę mniej nie chciałbyś, żeby Twoje treningi zwiększały Twoją wydolność i budowały lepsze samopoczucie bez nadmiernego katowania się treningami?
 • Czy może wydaje Ci się, że w bieganiu osiągnąłeś już swoje bariery i sporty wytrzymałościowe są już dla Ciebie i osiągnąłeś wszystko?
Rozumiem. Wielu moich zawodników było na takim etapie. Swoje marzenia o pierwszym starcie lub wymarzonym czasie na mecie przepadały co roku...

Poświęciłem ostatnie lata na stworzeniu NOWEJ STRATEGII, aby moi zawodnicy - amatorzy z prawdziwego zdarzenia mogli rozwijać się w bieganiu, bez poświęcania więcej, niż dotychczasowo czasu na trening lub nawet mniej…

Kompletne treningi skrojone na miarę

Coraz trudniej przebić swoje najlepsze dotychczasowe wyniki jeśli ciągle robisz to samo w tym samym tempie!

Niezależnie czy już masz doświadczenie w startach lub dopiero debiutujesz jest przed Tobą nadzieja.
Wielu amatorów biegania przygotowuje się na własną rękę chcąc polepszyć swój czas podczas startu lub w ogóle zadebiutować. Inni z kolei korzystają z gotowych planów znalezionych w internecie. Inni korzystają z porad kolegów lub przestarzałych polskich metod przygotowania.

Jeśli jesteś tym typem biegacza o którym wspominam powyżej możesz popełniać duże błędy w swoich amatorskich przygotowaniach. Możesz korzystać z gotowych planów treningowych, ale kluczem jest wybór planu pod odpowiedni dystans, Twoje wytrenowanie obecne i znajomość intensywności, z którą trenujesz. Inna sprawa jest taka, że musisz rozumieć wykonywane przez siebie jednostki i po co je robisz, żeby nie szarpać się na każdym treningu. Większość amatorów robi treningi za mocno bo myśli, że mocnymi treningami zbuduje lepszą formę. Obawia się tego, że robiąc lekkie treningi straci moc i szybkość. W sportach wytrzymałościowych jest zupełnie inaczej niż na typowej siłowni gdzie większość osób trenuje do upadku mięśniowego i przechodzi do kolejnego ćwiczenia.

W bieganiu trening muszą mieć urozmaicone intensywności: lekko, umiarkowanie i mocno, tempa na 85%, 95%. Musisz pamiętać, że tu mamy do czynienia z usprawnianiem całego systemu oddechowego, krwionośnego, mięśniowego i wielu innych. Najlepsze adaptacje uzyskujesz w strefie tlenowej w każdej z dyscyplin. Wiesz, gdzie znajduje się Twój próg tlenowy i mleczanowy, żeby wiedzieć czy prawidłowo wykonujesz treningi?

Dlaczego trenowanie w "typowy sposób” dla amatora jest stratą czasu… I dlaczego istnieje lepsza droga.

Po pierwsze prawdopodobnie boisz się że będziesz wolny. Lekceważenie luźnych biegów w tlenie. Większość amatorów nie wie czym jest zakres tlenowy. Często wynika to z tego że myślisz, że jak będziesz biegał powoli to nie będziesz biegał szybciej.

Większość ludzi ŹLE ROZUMIE INTENSYWNOŚĆ i jest to błąd, który widziałem setki razy. Prawdopodobnie trening wykonujesz zbyt szybko, aby zmaksymalizować rozwój naczyń włosowatych i mitochondriów, jednocześnie pozwalając na regenerację sił przed kolejnym ciężkim biegiem!

Nigdy nie masz problemu ze wzrostem formy jeśli zmieniasz cel treningu i potrafisz urozmaićić swój plan. *Uwaga to nie jest tak że każdy tydzień treningowy wygląda tak samo. Kolejny jest zupełnie inny. Ja w swoich planach dla amatorów buduję plany w oparciu o bloki 10 lub 14 dniowe. Są to idealne rozwiązania dla amatorów

Plan treningowy który jest urozmaicony i korzysta się w nim z trenowania w różnych tempach/intensywnościach. Mądrze ułożone jednostki powinny pomóc zawodnikowi zregenerować pomiędzy poszczególnymi trenigami i dniami.

Co najmniej jeden z powyższych punktów się zgadza? Nawet się nie zastanawiaj - współpraca indywidualna to coś, czego potrzebujesz:

Sposób na to żeby poprawić swoje wyniki i osiągnąć to nad czym będziemy pracować

Dzięki odpowiednim programom zbadam jakość Twoich treningów i ich efekty. Sprawdzę też czy zadania są realizowane zgodnie z założeniami.
To co powinieneś trackować to z prostych rzeczy:
- tempa biegów
- tętna na bieganiu
- moc w bieganiu jeśli masz do tego czujnki
- kadencje na specyficznych zadaniach
- tempa sprintów, interwałów i biegania w komforcie - współcznik tss, formy
- ilość przewyższeń
- i wiele więcej..

Skorzystaj z Promocji BLACK FRIDAY - 250zł zamiast 450zł do końca realizacji TWOJEGO PROJEKTU!

Pakiet Bieganie

Kompletny trening - full komunikacja

Co otrzymujesz:

 • Komunikacja email - nieograniczona
 • Indywidualny Plan Treningowy - co 1 tyg.
 • Modyfikacja planu - stała żeby wszystko miało sens!
 • Stworzenie planu startów - ułożenie całej strategi mikto i makrocykli
 • Monitoring postępów - na bieżąco
 • Raporty co tydzień

450 zł 250 zł

Te metody zadziałają na każdego…

Nieważne czy dopiero zaczynasz i nie możesz się zebrać z fotela. Czy jesteś wytrawnym biegaczem który powoli przestaje wierzyć w to, że może poprawić swoje wyniki.

Jestem pewny, że wśród materiałów które przygotowałem znajdziesz wskazówki idealne dla Ciebie.

Wśród swoich podopiecznych mam i początkujące osoby jak i “praktyków’ którym…

pomogły moje metody!

Zobacz też bezpośrednie rozmowy po startach z moimi zawodnikami w triathloniei!

opinia-1
opinia-2

Ta strategia zmieni wiele w Twoim życiu.

Przez 10-lat pomagałem amatorom biegania i triathlonu, robić gigantyczne progresy. Ludzie wysyłali mi setki opinii (poniżej masz przykładowe)

Umów się na bezpłatną 20 minutową konsultację. Wypełnij poniższy formularz i sprawdź czy kwalifikujesz się do współpracy ze mną!  INDYWIDUALNE plany treningowe dla amatorów triathlonu!