Na czym polega skuteczne trenowanie triathlonu - opieka trenerska triathlon?

Jak jako Amator możesz poprawić dotychczasowe wyniki w triathlonie lub zadebiutować z sukcesem?

Moja unikalne metody pomogą Ci ukończyć wyścigi od kilku do kilkudziesięciu minut szybciej na dystansach od sprintu do ironmana

Drogi Triathlonisto czy jesteś gotowy zdobyć uczciwie i bez dopingu przewagę nad kolegami i konkurencją…

 • aby zbudować wysoką formę i wzbić się ponad swoje obecne bariery, bez zatracenia się nadmiernie w samym triathlonie i braku czasu w swoim życiu prywatnym
 • A przy okazji zależy Ci na tym, aby od razu zwiększyć szybkość we wszystkich dyscyplinach, trenując tyle samo co teraz lub nawet mniej, jednocześnie pragniesz
 • Wyznaczyć sobie nieosiągalny dotąd cel i zrealizować go ponad swoje granice?
 • Zmienić swoje życie na tyle ile możesz oraz realizować plan treningowy dopasowany do Twojej aktualnej formy i poziomu wytrenowania.
 • Mieć cały czas kontakt ze mną żeby zrealizować swój cel ponad miarę – pomogę Ci rozwiązać brak czasu, brak motywacji i każdy inny brak który kłębi się wokól Ciebi.
Jesteś we właściwym miejscu, a moje spojrzenie na amatroskie trenowanie zmieni Twoje postrzeganie na temat trenowania triathlonu. Od 10-lat poprawiam wyniki amatorów triathlonu, biegania i kolarstwa…

Coraz trudniej przebić swoje najlepsze dotychczasowe wyniki jeśli ciągle robisz to samo w tym samym tempie!

Możesz od razu zacząć poprawiać swoje wyniki
 • Miałeś kiedyś porządną strukturę swoich treningi lub pracowacowałeś według konkretnych intensywności żeby polepszyć swoje wyniki?
 • Wykonujesz treningi raz mocniej a raz lżej i czujesz, że trening się przysłowiowo nie zwraca? Moc i szybkość rosną?
 • Czy wykonywałeś treningi czasem poświęcając na nie raz więcej a raz mniej czasu, ale nie przynosiło to wymiernych wyników?
 • Robisz to dla siebie i pewnie nigdy nie trenowałeś z trenerem, ale czy robiąc trochę mniej nie chciałbyś żeby Twoje treningi zwiększały Twoją wydolność i budowały lepsze samopoczucie bez nadmiernego katowania się treningami?
 • Czy może wydaje Ci się, że triathlonie osiągnąłeś już swoje bariery i sporty wytrzymałościowe są już nie dla Ciebie i osiągnąłeś wszystko?
Rozumiem. Wielu moich zawodników było na takim etapie. Swoje marzenia o pierwszym starcie lub wymarzonym czasie na mecie przepadały co roku...

Poświęciłem ostatnie lata na stworzeniu NOWEJ STRATEGII, aby moi zawodnicy mogli rozwijać się w triathlonie, bez poświęcania więcej, niż dotychczasowo czasu na trening lub nawet mniej…

Kompletne treningi skrojone na miarę

Coraz trudniej przebić swoje najlepsze dotychczasowe wyniki jeśli ciągle robisz to samo w tym samym tempie!

Niezależnie czy już masz doświadczenie w startach lub dopiero debiutujesz jest przed Tobą nadzieja.
Wielu amatorów triathlonu przygotowuje się na własną rękę chcąc polepszyć swój czas w triathlonie lub w ogóle zadebiutować. Inni z kolei korzystają z gotowych planów znalezionych w internecie. Inni korzystają z porad kolegów lub przestarzałych polskich metod przygotowania.

Jeśli jesteś tym typem triathlonisty o którym wspominam powyżej możesz popełniać duże błędy w swoich amatorskich przygotowaniach. Możesz korzystać z gotowych planów treningowych, ale kluczem jest wybór planu pod odpowiedni dystans, Twoje wytrenowanie obecne i znajomość intensywności z którą trenujesz. Inna sprawa jest taka, że musisz rozumieć wykonywane przez siebie jednostki i po co je robisz żeby nie szarpać się na każdym treningu. Większość amatorów robi treningi za mocno bo myśli że mocnymi treningami zbuduje lepszą formę. Obawia się tego że robiąc lekkie treningi straci moc i szybkość. W sportach wytrzymałościowych jest zupełnie inaczej niż na typowej siłowni gdzie większość osób trenuje do upadku mięśniowego i przechodzi do kolejnego ćwiczenia.

W triathlonie trening muszą mieć urozmaicone intensywności: lekko, umiarkowanie i mocno. Musisz pamiętać że tu mamy doczynienia z usprawnianiem całego systemu oddechowego, krwionośniego, mięśniowego i wielu innych. Najlepsze adaptacje uzyskujesz w strefie tlenowej w każdej z dyscyplin. Wiesz gdzie znajduje się Twój próg tlenowy i mleczanowy żeby wiedzieć czy prawidłowo wykonujesz treningi?

Dlaczego trenowanie w "typowy sposób” dla amatora jest stratą czasu… I dlaczego istnieje lepsza droga.

Po pierwsze prawdopodobnie boisz się że będziesz wolny. Lekceważenie luźnych biegów w tlenie. Większość amatorów nie wie czym jest zakres tlenowy. Często wynika to z tego że myślisz, że jak będziesz biegał powoli to nie będziesz biegał szybciej.

Większość ludzi ŹLE ROZUMIE INTENSYWNOŚĆ i jest to błąd, który widziałem setki razy. Prawdopodobnie trening wykonujesz zbyt szybko, aby zmaksymalizować rozwój naczyń włosowatych i mitochondriów, jednocześnie pozwalając na regenerację sił przed kolejnym ciężkim biegiem!

Nigdy nie masz problemu ze wzrostem formy jeśli zmieniasz cel treningu i potrafisz urozmaićić swój plan. *Uwaga to nie jest tak że każdy tydzień treningowy wygląda tak samo. Kolejny jest zupełnie inny. Ja w swoich planach dla amatorów buduję plany w oparciu o bloki 10 lub 14 dniowe. Są to idealne rozwiązania dla amatorów

Plan treningowy który jest urozmaicony i korzysta się w nim z trenowania w różnych tempach/intensywnościach. Mądrze ułożone jednostki powinny pomóc zawodnikowi zregenerować pomiędzy poszczególnymi trenigami i dniami.

Co najmniej jeden z powyższych punktów się zgadza? Nawet się nie zastanawiaj - współpraca indywidualna to coś, czego potrzebujesz:

Sposób na to żeby poprawić swoje wyniki i osiągnąć to nad czym będziemy pracować

Dzięki odpowiednim programom zbadam jakość Twoich treningów i ich efekty. Sprawdzę też czy zadania są realizowane zgodnie z założeniami.
To co powinieneś trackować to z prostych rzeczy:
- tempa biegów
- tętna na bieganiu i rowerze
- moc na rowerze lub w bieganiu jeśli masz do tego czujnki
- kadencje na rowerze na specyficznych zadaniach
- tempa sprintów pływackich i pływanie w komforcie - współcznik tss, formy
- ogólnie rzecz biorąc pojedyncze interwały

Skorzystaj z Promocji BLACK FRIDAY - 350zł zamiast 750zł do końca realizacji TWOJEGO PROJEKTU!

Pakiet Triathlon

Wszystkie 3 dyscypliny

Pakiet rozszerzony Triathlon:

 • Komunikacja email - nieograniczona
 • Indywidualny Plan Treningowy - co 1 tyg.
 • Modyfikacja planu - stała żeby wszystko miało sens!
 • Stworzenie planu startów - ułożenie całej strategi mikto i makrocykli
 • Monitoring postępów - na bieżąco

750 zł 350 zł

Te metody zadziałają na każdego…

Nieważne czy dopiero zaczynasz i nie możesz się zebrać z fotela. Czy jesteś wytrawnym biegaczem który powoli przestaje wierzyć w to, że może poprawić swoje wyniki.

Jestem pewny, że wśród materiałów które przygotowałem znajdziesz wskazówki idealne dla Ciebie.

Wśród swoich podopiecznych mam i początkujące osoby jak i “praktyków’ którym…

pomogły moje metody!

Zobacz też bezpośrednie rozmowy po startach z moimi zawodnikami w triathloniei!

opinia-1
opinia-2

Ta strategia zmieni wiele w Twoim życiu.

Przez 10-lat pomagałem amatorom triathlonu, biegania robić gigantyczne progresy. Ludzie wysyłali mi setki opinii (poniżej masz przykładowe)

Umów się na bezpłatną 20 minutową konsultację. Wypełnij poniższy formularz i sprawdź czy kwalifikujesz się do współpracy ze mną!  INDYWIDUALNE plany treningowe dla amatorów triathlonu!